Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Zbiórka na Archiwum online LGBTQiFEM

Nasz cel: ocalić od zapomnienia i ożywić dawne czasy!

Osoby kryjącymi się za pod literami LGBTQ oraz FEM istniały od zawsze. Prowadziły bujne lub zwyczajne życie, walczyły o równe prawa, przeżywały sukcesy i porażki, kochały, porzucały lub były porzucane, pisały wiersze, felietony opowiadania i powieści, fotografowały, malowały, rysowały – po prostu tworzyły historię. Naszą historię. Ludzką. Czasem zwyczajną, czasem nie.
I my, ludzie zebrani w Historycznym Klubie LGBTQ i FEM, chcemy ocalić ich – i naszą – przeszłość od zapomnienia.

Od ponad dwóch lat gromadzimy, zabezpieczamy i opracowujemy materiały  archiwalne. Nasze zbiory zbliżają się już do 4000 stron materiałów drukowanych, a niemal co dzień dochodzą nowe.

Ocaliliśmy już archiwum pierwszej legalnej w Polsce organizacji dla osób nieheteronormatywnych Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Grup Lambda. Jej ostatni przewodniczący chciał wszystkie materiały zakopać gdzieś w lesie pod drzewem, bo archiwom państwowym brakuje środków, aby zarchiwizować kilkusetletnie dokumenty, a co dopiero kilkuletnie! 

Naszym marzeniem jest umieszczenie wszystkich posiadanych zbiorów w internecie, tak aby każdy mógł się z nimi zapoznać.  Dzięki  Ośrodkowi Karta, z którym współpracujemy, jest to możliwe.

Jednak, aby nam się to udało musimy zeskanować, wprowadzić do systemu i opisać blisko 4000 stron materiałów. Wprowadzenie jednej strony wraz z odpowiednim opisem zajmuje średnio 20 minut. Wrzucenie wszystkich materiałów zajmie więc 80 000 minut.  Jedna osoba musiałaby zajmować się tym dzień w dzień po 8 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu przez pół roku.

A materiałów wciąż przybywa!

Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Zebrane środki pozwolą nam na zlecenie prac archiwizujących, co zdecydowanie przyśpieszy ten czasochłonny proces. Każda wpłata przybliży nas do celu, a dla tych, którzy wpłacą więcej niż 20 zł, mamy specjalne podziękowania.

W nieistniejących wolnych chwilach gromadzimy też historię mówioną. Przeprowadzamy wywiady z ludźmi, którzy działali na rzecz naszej społeczności lata temu. Nadwyżkę pieniędzy będziemy chcieli przeznaczyć na dojazdy do właśnie takich osób i nagranie ich historii. 

 

JEŚLI CHCESZ NAS WESPRZEĆ WEJDŹ NA Archiwum online LGBTQiFEM  !!!!!