Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wystawa podczas konferencji "Oni,Wy,My"

 

Przy okazji konferencji "Oni, Wy, My" 24-25 listopada 2017r. została zorganizowana wystawa, na której przypomnieliśmy wkład osób z Monaru w pomoc społeczności gejowskiej podczas epidemii AIDS.

Współpraca między MONAREM a grupami lesbijskimi i gejowskimi na rzecz osób żyjącym z HIV i chorym na AIDS, rozpoczęła się niedługo po zapoczątkowaniu pierwszych badań epidemiologicznych.

5 kwietnia 1987 Warszawska grupa Lambdy nawiązała kontakty z Ministerstwem Zdrowia, prof. Kozakiewiczem oraz MONAREM w celu stworzenia kompleksowej strategii przeciwdziałania rozprzestrzeniania się AIDS w środowisku homoseksualnym, dostarczania rzetelnej wiedzy na temat choroby, a także udzielania wsparcia medycznego oraz terapeutycznego osobom żyjącym z HIV/AIDS.

Grupy lesbijskie i gejowskie wraz z MONAREM przekazywały informacje o objawach i przebiegu choroby, a także o miejscach, w których można wykonać testy w kierunku HIV i podjąć leczenie.

Poza współpracą w świadczeniu pomocy homoseksualnym osobom seropozytywnym i chorym na AIDS lokalne grupy Lambdy wraz z oddziałami MONAR, prowadziły ożywioną współpracę na polu edukacyjnym. 

Przygotowano broszury informacyjne i edukacyjne, których celem była minimalizacja szkód i zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami seksualnymi oraz używaniem alkoholu i narkotyków (substancji psychoaktywnych).

Promowano, poprzez różnego rodzaju akcje, wolne od lęków i uprzedzeń postawy w stosunku do osób żyjących z wirusem.

Współorganizowano obchody Światowego Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS. W tym dniu odbywały się liczne wydarzenia o charakterze społecznym (happeningi, koncerty, eventy) oraz inicjatywy edukacyjne, które miały na celu obalanie mitów na temat wirusa HIV i choroby AIDS oraz edukację społeczeństwa w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.

Poniżej znajduje się wstęga z osią czasu obrazującą przebieg współpracy między Monarem a grupami lesbijskimi i gejowskimi.

Rok 1985 Opis akcji

Rok 1987 Opis pierwszej organizacji gejowskiej

Rok 1991 opis Międzynarodowej konferencji dotyczącej telefonów gorącej linii AIDS w Europie Środkowej i Wschodniej

Rok 1992 opis dnia Pamięci i Mobilizacji