Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wystawa podczas konferencji "Oni,Wy,My"

 

Przy okazji konferencji "Oni, Wy, My" 24-25 listopada 2017r. została zorganizowana wystawa, na której przypomnieliśmy wkład osób z Monaru w pomoc społeczności gejowskiej podczas epidemii AIDS.

Współpraca między MONAREM a grupami lesbijskimi i gejowskimi na rzecz osób żyjącym z HIV i chorym na AIDS, rozpoczęła się niedługo po zapoczątkowaniu pierwszych badań epidemiologicznych.

5 kwietnia 1987 Warszawska grupa Lambdy nawiązała kontakty z Ministerstwem Zdrowia, prof. Kozakiewiczem oraz MONAREM w celu stworzenia kompleksowej strategii przeciwdziałania rozprzestrzeniania się AIDS w środowisku homoseksualnym, dostarczania rzetelnej wiedzy na temat choroby, a także udzielania wsparcia medycznego oraz terapeutycznego osobom żyjącym z HIV/AIDS.

Grupy lesbijskie i gejowskie wraz z MONAREM przekazywały informacje o objawach i przebiegu choroby, a także o miejscach, w których można wykonać testy w kierunku HIV i podjąć leczenie.

Poza współpracą w świadczeniu pomocy homoseksualnym osobom seropozytywnym i chorym na AIDS lokalne grupy Lambdy wraz z oddziałami MONAR, prowadziły ożywioną współpracę na polu edukacyjnym. 

Przygotowano broszury informacyjne i edukacyjne, których celem była minimalizacja szkód i zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami seksualnymi oraz używaniem alkoholu i narkotyków (substancji psychoaktywnych).

Promowano, poprzez różnego rodzaju akcje, wolne od lęków i uprzedzeń postawy w stosunku do osób żyjących z wirusem.

Współorganizowano obchody Światowego Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS. W tym dniu odbywały się liczne wydarzenia o charakterze społecznym (happeningi, koncerty, eventy) oraz inicjatywy edukacyjne, które miały na celu obalanie mitów na temat wirusa HIV i choroby AIDS oraz edukację społeczeństwa w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.

Poniżej znajduje się wstęga z osią czasu obrazującą przebieg współpracy między Monarem a grupami lesbijskimi i gejowskimi.

Rok 1985 Opis akcji

Rok 1987 Opis pierwszej organizacji gejowskiej

Rok 1991 opis Międzynarodowej konferencji dotyczącej telefonów gorącej linii AIDS w Europie Środkowej i Wschodniej

Rok 1992 opis dnia Pamięci i Mobilizacji