Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spotkanie z Andrzejem Selerowiczem, autorem książki "Zbrodnia, której nie było"

 

24.10.17 na terenie Kampusu UW odyło się spotkanie z Andrzejem Selerowiczem.

O autorze, Andrzeju Selerowiczu:

Wieloletni działacz na rzecz gejów i lesbijek, w latach 80-tych, z ramienia ILGA wspierał pierwsze organizacje gejowskie i lesbijsko- gejowskie w Polsce. Wydawał i kolportował do Polski jeden z pierwszych informatorów pod nazwą „Etap”, który przyczynił się do powstania we Wrocławiu nieformalnej grupy o tej samej nazwie Etap.

Autor m.in. „Leksykon Kochających inaczej. Fakty, daty, nazwiska”, „Kryptonim Hiacynt” oraz „Zbrodnia, której nie było”.

O książce „Zbrodnia, której nie było”:

„Kiedy, przygotowywałem się do napisania poprzedniej książki „Akcja Hiacynt”, często przewijała się informacja o kryminogenności środowiska gejowskiego. Dobrze pamiętam tamte czasy i wcale nie kojarzę, aby przypadki zabójstw w środowisku gejowskim, były szczególnie częste. I wtedy przypomniałem sobie historię, którą opowiedział mi znajomy, o właśnie takim zabójstwie w Łodzi” -A. Selerowicz.

Robotnicza Łódź w czasach głębokiej komuny, powszechne kłopoty codziennego życia gejów. Grono bliskich znajomych, które pozwalało przez moment poczuć się swobodnie i bezpiecznie. Sytuacja się zmienia, kiedy jeden z nich, przystojny aktor Remigiusz, zostaje zamordowany. Zabiegi matki o zatajenie za wszelką cenę homoseksualizmu jej syna. Starania przyjaciół o rozwikłanie zagadkowej śmierci, pomimo wszystko.