Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kocham Cię na wiele sposobów

Przemek uwielbia, gdy Robert go chwali. Czuje, że partner go docenia i w ten sposób wyraża swoje przywiązanie. Robert wie, że jest kochany, gdy Przemek pomaga mu robić pranie, za czym sam Robert nie przepada. Czuje, że Przemek robi to, bo go kocha.

Asia i Monika wyznają sobie uczucia poprzez dotyk. Przytulanie, przelotne muśnięcia czy drobne buziaki w ciągu dnia pozwalają im pamiętać, że partnerce wciąż zależy.

Karol często wyjeżdża służbowo. Z każdej podróży przywozi Paulinie drobny, ale starannie dobrany prezent. To jego "kocham Cię". Paulina wyznaje partnerowi uczucia poświęcając mu czas, gdy Karol wraca do domu - jest blisko, interesuje się, jak minął mu dzień, organizuje wspólne rozrywki.

 

kolorowe serca

 

Każda z tych par preferuje inne języki miłości.

Dla Przemka ważne są słowa - to one upewniają go o oddaniu partnera. Robert docenia przysługi ze strony partnera. Para kobieca wyznaje sobie miłość poprzez bliskość fizyczną. Karol przypomina partnerce o swoich uczuciach obdarowując ją upominkami, podczas gdy Patrycja daje mu wspólny czas.

To, jaki język wybieramy często determinują nasze potrzeby i wcześniejsze doświadczenia. Nie ma lepszych lub gorszych form wyznawania sobie miłości, każda jest indywidualna. Twórca tej teorii, Gary Chapman, upatruje źródła preferencji w przyzwyczajeniach z dzieciństwa.

Ważne, aby uświadomić sobie, co preferujemy i co jest dla nas ważne i spotkać się na tej drodze z partnerką / partnerem.

A Wy jakich języków miłości używacie w Waszej relacji?

Jeśli nie macie pewności, zachęcam Was do wypełnienia testu on-line.

23.07.2018

autorka tekstu: Justyna Bułdys, psycholożka, trenerka, coach; jbuldys@fundacjaq.eu