Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Futbol Przeciw Homofobii

10 lutego spotkaliśmy się z członkiniami Ruchomego Klubu Sportowego "Gwiazda" i Klubu Sportowego "Chrząszczyki", by wspólnie zastanowić się nad piłką nożną widzianą oczami queerowych dziewczyn. 

Dzień później słowa zamieniliśmy w czyny i współorganizowaliśmy turniej kobiecej piłki nożnej, za który gorąco dziękujemy wszystkim uczestniczkom! Dałyście czadu!

"Kobiety nieheteronormatywne są w polskiej piłce nożnej zupełnie niewidoczne.
To, że decydenci – kluby i instytucje – i media nie chcą nas zobaczyć jest rzeczą znaną.
Jednak też same żyjemy przeważnie w ukryciu: nie ma drużyn lesbijskich/ queerowych albo, jeżeli są, nie wiemy o tym, bo same o sobie tak nie mówią, ani piszą.  Nie ma też wydarzeń: raz do roku jeden turniej pod hasłem przewodnim nawiązującym do homofobii w piłce nożnej to trochę mało.
Czy jest tak dlatego, że to my - nieheteroseksualne piłkarki - nie chcemy być widzialne, wychodzić na zewnątrz, uprawiać politykę?
A może chcemy, tylko jeszcze nie wiemy, jak się za to zabrać?
Na pewno my – jako Chrząszczyki – chciałybyśmy zmienić tę sytuację, chciałybyśmy, żeby więcej lesbijskich i queerowych rzeczy się działo i było je widać w polskiej piłce nożnej."- Klub Sportowy Chrząszczyki 

*Klub Sportowy Chrząszczyki to "grupa kobiet, które lubią grać w piłkę nożną. Między sobą różnią się pod wieloma względami: pochodzeniem, narodowością, wiekiem, wykształceniem, poglądami, religią, sprawnością, statusem społecznym i zawodowym, ulubionym klubem oraz - last but not least - orientacją seksualną, a naszym wspólnym mianownikiem jest pasja do futbolu."

*Ruchomy Klub Sportowy "Gwiazda" prowadzi zajęcia z K1 (mieszane sporty walki) i samoobrony/Street Fight w ramach sekcji Queer Fight Team. RKS Gwiazda to klub o otwarcie queerowej misji i polityce funkcjonujący w polskim sporcie.


W spotkaniu (i turnieju) wzięły udział zawodniczki Atletik Dildoa – feministycznej, queerowej grupy sportowej ze Stambułu oraz FemSlam Football – feministycznej, queerowej piłkarskiej drużyny z Belgradu, które specjalnie w tym celu przyjechały do Warszawy.

Źródła: http://chrzaszczyki.wixsite.com/chrzaszczyki/o-nas

Zdjęcia: Julia Shablovskaya