Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Futbol Przeciw Homofobii

10 lutego spotkaliśmy się z członkiniami Ruchomego Klubu Sportowego "Gwiazda" i Klubu Sportowego "Chrząszczyki", by wspólnie zastanowić się nad piłką nożną widzianą oczami queerowych dziewczyn. 

Dzień później słowa zamieniliśmy w czyny i współorganizowaliśmy turniej kobiecej piłki nożnej, za który gorąco dziękujemy wszystkim uczestniczkom! Dałyście czadu!

"Kobiety nieheteronormatywne są w polskiej piłce nożnej zupełnie niewidoczne.
To, że decydenci – kluby i instytucje – i media nie chcą nas zobaczyć jest rzeczą znaną.
Jednak też same żyjemy przeważnie w ukryciu: nie ma drużyn lesbijskich/ queerowych albo, jeżeli są, nie wiemy o tym, bo same o sobie tak nie mówią, ani piszą.  Nie ma też wydarzeń: raz do roku jeden turniej pod hasłem przewodnim nawiązującym do homofobii w piłce nożnej to trochę mało.
Czy jest tak dlatego, że to my - nieheteroseksualne piłkarki - nie chcemy być widzialne, wychodzić na zewnątrz, uprawiać politykę?
A może chcemy, tylko jeszcze nie wiemy, jak się za to zabrać?
Na pewno my – jako Chrząszczyki – chciałybyśmy zmienić tę sytuację, chciałybyśmy, żeby więcej lesbijskich i queerowych rzeczy się działo i było je widać w polskiej piłce nożnej."- Klub Sportowy Chrząszczyki 

*Klub Sportowy Chrząszczyki to "grupa kobiet, które lubią grać w piłkę nożną. Między sobą różnią się pod wieloma względami: pochodzeniem, narodowością, wiekiem, wykształceniem, poglądami, religią, sprawnością, statusem społecznym i zawodowym, ulubionym klubem oraz - last but not least - orientacją seksualną, a naszym wspólnym mianownikiem jest pasja do futbolu."

*Ruchomy Klub Sportowy "Gwiazda" prowadzi zajęcia z K1 (mieszane sporty walki) i samoobrony/Street Fight w ramach sekcji Queer Fight Team. RKS Gwiazda to klub o otwarcie queerowej misji i polityce funkcjonujący w polskim sporcie.


W spotkaniu (i turnieju) wzięły udział zawodniczki Atletik Dildoa – feministycznej, queerowej grupy sportowej ze Stambułu oraz FemSlam Football – feministycznej, queerowej piłkarskiej drużyny z Belgradu, które specjalnie w tym celu przyjechały do Warszawy.

Źródła: http://chrzaszczyki.wixsite.com/chrzaszczyki/o-nas

Zdjęcia: Julia Shablovskaya